Янукович перед засіданням ЄврАзЕС полетів до Путіна

 

Про візит Віктора Януковича до Сочі стало відомо майже в останній момент

Президент України Віктор Янукович в неділю вирушив до Росії на зустріч із президентом Росії Володимира Путіна.

Про поїздку до російського Сочі із одноденним робочим візитом оголосили в неділю зранку.

Як сказано в повідомленні на сайті президента, глави Росії та України мали обговорити, крім двосторонніх відносин, "питання багатосторонньої співпраці, зокрема, в рамках підготовки до засідання Вищої Євразійської економічної ради".

Це засідання, куди вирушить пан Янукович, відбудеться 28-29 травня в Астані у Казахстані.

Про жодні домовленості, досягнуті під час поїздки, прес-служба президента України за підсумками зустрічі не повідомляє.

Втім, з заяви Володимира Путіна можна зрозуміти, що йшлося про економічну співпрацю між Росією та Україною в рамках інтеграційних утворень, які існують на просторі колишнього Радянського Союзу.

"Вікторе Федоровичу, дуже радий Вас бачити і можливості в неформальній обстановці обговорити наші двосторонні відносини з торговельно-економічних зв'язків, з нашого співробітництва в рамках СНД", – цитує прес-служба президента України пана Путіна.

 

Підготовка до ЄврАзЕС

Оглядачі раптовий візит Віктора Януковича до Сочі пов'язують з засіданням ради ЄврАзЕС (Євразійського економічного співтовариства), яке розпочнеться 28 травня і куди вирушить Віктор Янукович.

Членами ЄврАзЕС є Росія, Білорусь, Казахстан, Киргизстан та Таджикистан, а Україна, Вірменія та Молдова мають статус спостерігачів.

Договір про утворення ЄврАзЕС був укладений у 2000 році, а у 2001 він набув чинності. У 2007-2010 роках Білорусь, Казахстан та Росія створили Митний союз та формують наступний інтеграційний етап – Єдиний економічний простір ЄвраАзЕС.

Україну вже неодноразово запрошували до участі в Митному союзі. Зокрема, Москва регулярно заявляє, що знижка у ціні на газ, якої вже три роки безуспішно домагається українська влада, можлива, але в рамках Митного союзу.

Водночас Україна зараз намагається укласти Угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі (ЗВТ) з Європейським союзом. На листопад попередньо заплановане підписання угоди, яка була частково заморожена після засудження екс-прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко.

Євросоюз висунув низку політичних та економічних вимог до України, зокрема, проведення реформ у різних сферах, для підписання угоди.

Одночасна повноцінна участь України в Митному союзі та в договорі з ЄС (зокрема в його частині про ЗВТ) неможлива.

Припускають, що в Астані Україна може отримати статус спостерігача у Митному союзі. Так, минулого тижня Кабінет міністрів України затвердив меморандум про надання Україні статусу спостерігача в Митному союзі.

За словами українського прем’єра Миколи Азарова, статус спостерігача дозволить Україні ефективно відстоювати свої інтереси в Митному союзі.

BBC Україна

This entry was posted in Президент. Bookmark the permalink.

Comments are closed.