Міністр закордонних справ України провів зустріч з Генеральним секретарем НАТО

 

У ході робочого візиту до Брюсселя Міністр закордонних справ України Леонід Кожара зустрівся з Генеральним секретарем НАТО Андресом Фог Расмуссеном.

Співрозмовники обговорили широке коло питань порядку денного двосторонніх відносин між Україною та Альянсом, а також актуальні міжнародні проблеми, зокрема у контексті головування України в ОБСЄ.

У центрі уваги перебували питання розвитку конструктивного партнерства України з НАТО. Було засвідчено взаємну зацікавленість в активізації двостороннього політичного діалогу на всіх рівнях, у тому числі у рамках Комісії Україна–НАТО, а також у подальшому поглибленні практичного співробітництва в оборонній та військовій сферах.

Генсекретар НАТО висловив високу оцінку внеску України у підтримання міжнародного миру і безпеки та наголосив, що Україна є єдиною країною-партнером НАТО, яка задіяна в усіх операціях та місіях під проводом Альянсу. Л.Кожара відзначив ефективність конструктивної допомоги НАТО у процесі реформування оборонного сектору України, зокрема у сферах стандартизації та військової освіти.

Міністр наголосив на важливості розширення співпраці з НАТО у невійськових сферах, зокрема в реалізації спільних проектів за програмою «Наука заради миру» та в рамках трастових фондів.

Глава МЗС інформував співрозмовника про стан відносин України з ЄС у контексті підготовки до підписання Угоди про асоціацію. А.Расмуссен запевнив у налаштованості Альянсу продовжувати надання підтримки зусиллям України в проведенні внутрішніх реформ, зокрема в рамках реалізації Річних національних програм співробітництва Україна–НАТО.

Окрема увага у ході зустрічі була приділена розвитку процесів в рамках ОБСЄ у контексті головування України в цій Організації у 2013 році.

Сайт МЗС України

This entry was posted in Євроантлантичний процес в Україні. Bookmark the permalink.

Comments are closed.