Янукович: зближення з Митним союзом не суперечить інтеграції до ЄС

 

У Брюсселі хочуть знати, про що домовився український президент із лідерами Євразійського союзу в Астані, і Меморандум про яку співпрацю з Митним союзом було підписано українським урядом у Мінську

Президент України Віктор Янукович у розмові із головою Єврокомісії Жозе Мануелем Баррозу запевнив, що Київ не відмовляється від стратегічного курсу на інтеграцію до ЄС, попри підписання Меморандуму про співпрацю із Митним союзом та можливості отримання статусу спостерігача у Євразійському економічному союзі.

За повідомленням прес-служби українського президента, під час телефонної розмови із головою Єврокомісії, Віктор Янукович "запевнив, що нова модель співробітництва між Україною та Євразійським економічним союзом не суперечить членству України в СОТ та стратегічному курсу на євроінтеграцію шляхом укладення Угоди про асоціацію і створення поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі з ЄС".

У президентській адміністрації не повідомляють про реакцію голови Єврокомісії, крім того, що пан Баррозу подякував українському президентові за надані роз'яснення.

Водночас українське аналітичне видання "Дзеркало тижня" у своїй електронній версії із посиланням на свої дипломатичні джерела пише про те, що Євросоюз офіційно письмово звернувся до української сторони із пропозицією провести консультації на рівні експертів щодо євразійських ініціатив України, аби мати чіткіше уявлення про нові зобов'язання України перед Митним союзом та Євразійський економічним союзом.

Напередодні Кабінет Міністрів України оприлюднив текст Меморандуму про поглиблення взаємодії між Україною та Євразійською економічною комісією (ЄЕК), який 31 травня у Мінську Клацнути підписали український прем'єр Микола Азаров і голова колегії ЄЕК Віктор Христенко.

У меморандумі зокрема зазначено "бажання України поглиблювати взаємодію з державами – членами Митного союзу і Єдиного економічного простору і в подальшому стати спостерігачем при Євразійському економічному союзі".

Україна зможе бути присутньою на засіданнях Вищої Євразійського економічного ради, Ради ЄЕК та колегії ЄЕК, направляти свої пропозиції до ЄЕК, і отримувати копії ухвалених документів.

Український міністр закордонних справ Леонід Кожара заявив, що підписаний у Мінську документ має суто технічний характер. За його словами, це – організаційний документ, який юридично ні до чого не зобов'язує.

Водночас міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс у п'ятницю в ході свого візиту до Києва заявив, що ЄС ретельно вивчить документи, підписані Україною із Митним союзом, аби зрозуміти, чи не суперечать вони угоді про зону вільної торгівлі з Євросоюзом.

Міністр зазначив, що Київ має обрати якийсь один напрямок, оскільки у різних організаціях різні правила та вимоги.

"Дуже хочеться бути там і там, але іноді не виходить", – сказав Лінкявічюс.

Росія: це перший крок

Тим часом прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв привітав підписання Меморандуму про поглиблення взаємодії України з Євразійською економічною комісією, але закликав Київ не робити кроків, що йдуть врозріз з цією інтеграцією.

"Щойно ми стали свідками меморандуму з Україною. Це перший крок, важливий крок, потрібний крок. І ми йому дуже раді. Але він може стати і останнім кроком, якщо нічого не робити", – сказав він під час виступу на Форумі ділових людей держав-членів ЄЕП, повідомляє"Інтерфакс-Україна".

За словами російського прем'єра, Україні доведеться ухвалити "цілу низку дуже складних, часом непопулярних рішень", аби відповідати своєму статусу у Митному союзі.

Крім того, як він висловився, українські партнери "не повинні приймати на себе зобов'язання, які виключають їх участь в Євразійському економічному просторі і союзі".

BBC Україна

This entry was posted in Президент. Bookmark the permalink.

Comments are closed.