Уряд показав текст меморандуму із Митним союзом

 

Меморандум підписали у Мінську Микола Азаров та Віктор Христенко

Кабінет Міністрів України оприлюднив текст Меморандуму про поглиблення взаємодії між Україною та Євразійською економічною комісією (ЄЕК), який 31 травня у Мінську підписали український прем'єр Микола Азаров і голова колегії ЄЕК Віктор Христенко.

У меморандумі зокрема зазначено "бажання України поглиблювати взаємодію з державами – членами Митного союзу і Єдиного економічного простору і в подальшому стати спостерігачем при Євразійському економічному союзі".

Україна зможе бути присутньою на засіданнях Вищої Євразійського економічного ради, Ради ЄЕК та колегії ЄЕК, направляти свої пропозиції до ЄЕК, і отримувати копії ухвалених документів.

Реакція ЄС

Напередодні український міністр закордонних справ Леонід Кожара повідомив, що президент Віктор Янукович планує поінформувати керівництво Європейського Союзу про підписаний Україною меморандум з Митним союзом Єдиного економічного простору.

Пан Кожара зазначив, що підписаний у Мінську документ має суто технічний характер. За його словами, це – організаційний документ, який юридично ні до чого не зобов'язує.

Водночас міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс у п'ятницю в ході свого візиту до Києва заявив, що ЄС ретельно вивчить документи, підписані Україною із Митним союзом, аби зрозуміти, чи не суперечать вони угоді про зону вільної торгівлі з Євросоюзом.

Міністр зазначив, що Київ має обрати якийсь один напрямок, оскільки у різних організаціях різні правила та вимоги.

"Дуже хочеться бути там і там, але іноді не виходить", – сказав Лінкявічюс.

Росія: це перший крок

Тим часом прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв привітав підписання Меморандуму про поглиблення взаємодії України з Євразійською економічною комісією, але закликав Київ не робити кроків, що йдуть врозріз з цією інтеграцією.

"Щойно ми стали свідками меморандуму з Україною. Це перший крок, важливий крок, потрібний крок. І ми йому дуже раді. Але він може стати і останнім кроком, якщо нічого не робити", – сказав він під час виступу на Форумі ділових людей держав-членів ЄЕП, повідомляє"Інтерфакс-Україна".

За словами російського прем'єра, Україні доведеться ухвалити "цілу низку дуже складних, часом непопулярних рішень", аби відповідати своєму статусу у Митному союзі.

Крім того, як він висловився, українські партнери "не повинні приймати на себе зобов'язання, які виключають їх участь в Євразійському економічному просторі і союзі".

Угоду про свіпрацю із Митним союзом підписали у п'ятницю в Мінську український прем'єр Микола Азаров та Віктор Христенко, який є головою Євразійської економічної комісії, контролюючого органу Митного союзу.

Український прем'єр Микола Азаров заявив, що країни Митного союзу не ставили перед Україною жодних умов для підписання меморандуму. "Ніяких умов ніхто не висував, в тому числі і Російська Федерація", – сказав прем'єр на зустрічі з журналістами у Мінську.

BBC Україна

This entry was posted in Виконавча влада. Bookmark the permalink.

Comments are closed.