Янукович вніс до ВР на схвалення рішення про направлення національного контингенту для участі в операції ЄС EU NAVFOR ATALANTA

 

У Верховній Раді України (ВР) зареєстрований законопроект № 3320, ініційований Президентом України Віктором Януковичем, яким пропонується схвалити рішення глави держави і направити національний контингент для участі України в операції "Океанський Щит" та в операції Європейського Союзу EU NAVFOR ATALANTA. Текст законопроекту опубліковано на офіційному сайті ВР.

У супровідних документах до проекту закону зазначається, що завдання національного контингенту при участі в операції "Океанський Щит" полягають у : веденні спостереження за морським простором, а також демонстрації військово – морської присутності в районі проведення операції; захисті, знешкодженні та протидії піратським атакам, а також наданні допомоги цивільним судам, у разі необхідності; активному пошуку піратів і озброєних грабіжників на морі, запобігання їх діяльності шляхом затримання суден та арешту майна, а також доставки доказів і підозрюваних у скоєнні піратських нападів відповідним уповноваженим органам; здійсненні необхідного втручання з метою звільнення захоплених піратами суден.

Завдання національного контингенту при участі в операції ЄС EU NAVFOR ATALANTA полягають у: запобіганні та протидії проявам піратства; прийнятті необхідних заходів, включаючи застосування сили, для запобігання та втручання у спробі здійснення актів піратства або збройного пограбування.

Крім того, проведення операції сприяє поліпшенню контролю за веденням рибного промислу біля узбережжя Сомалі.

Загальна чисельність особового складу національного контингенту направляється для участі в операціях, складе до 250 військовослужбовців.

Основна військова техніка – фрегат "Гетьман Сагайдачний" і вертоліт Ка -27 ПР, підрозділ спеціального призначення зі штатним озброєнням .

Терміни участі в операції "Океанський Щит" – на період до 3 січня 2014 року, в операції ЄС EU NAVFOR ATALANTA – з 3 січня по 5 березня 2014 р. (з урахуванням переходу з пункту базування м. Севастополь в район виконання завдань і у зворотному напрямку).

РБК – УКРАЇНА

This entry was posted in Президент. Bookmark the permalink.

Comments are closed.