INTERNATIONAL WEEKLY № 10 (01.06.2017 – 16.06.2017)

Перші результати та реакція безвізу України та ЄС

 

11 червня набуло чинності рішення ЄС про безвізовий режим для України. У перший день дії безвізового режиму з Європейським Союзом, станом на 19:00 державний кордон України з біометричними паспортами перетнули близько 1400 громадян України. Про це повідомили в прес-центрі Державної прикордонної служби [1].  

Громадяни України, які є власниками паспортів з біометричними даними, можуть перебувати на території країн ЄС та Шенгенської зони до 90 днів кожні півроку з метою туризму, бізнесу, відвідування родичів. Натомість безвізовий режим не дає права на працевлаштування та навчання в країнах ЄС. Глава МЗС України Павло Клімкін застеріг українців не користуватися безвізовим режимом для того, щоб працювати. «Шукайте можливості, але не порушуйте кодекс Європейського Союзу. Закони ЄС ніколи не мають порушуватися. Як і наші, до речі» [2].

     Президент Петро Порошенко привітав українців із запровадженням безвізового режиму та підкреслив, що ця подія знаменує остаточний розрив нашої держави з Російською імперією, а українського демократичного світу – з авторитарним «русским миром» [3].

Голова Європейської ради Дональд Туск назвав введення безвізового режиму зближенням України з країнами Європейського Союзу [4]. Верховний представник Європейського Союзу із закордонних справ і політики безпеки Федеріка Могеріні з цього приводу зазначила: «Такий результат ми називаємо взаємовигідним. Це створить нові можливості для всіх нас, зміцнить наші економіки, безпеку і дружбу. Змінити повсякденне життя наших громадян на кращесаме це становить суть нашого партнерства» [5]

Голова представництва Євросоюзу в Україні Хюг Мінгареллі відзначив, що з моменту дії безвізового режиму у Європейському Союзі не очікують міграційних ризиків зі сторони громадян нашої країни. А навпаки очікують, що якомога більша кількість українців зможе відвідати країни ЄС. «Українці не несуть загрози для країн ЄС, навпаки, вони несуть з собою можливості і очікування. Звичайно ж, громадяни України зі своєї сторони повинні поважати і зобов'язання, і права, які передбачає безвізовий режим», – сказав Мінгареллі [6].

Українські дипломати чергували 11 червня на шести пунктах пропуску. Вони зазначили, що проблем не було, українці, які перетнули кордон, задоволені всім. «Якщо все-таки будуть проблеми з перетином кордону, і громадяни України змушені в силу якихось обставин повернутись, то вони власне зможуть звернутись до консула України, отримати роз’яснення, допомогу», – наголосив консул Генерального консульства України в Любліні Юрій Кучерявий [7].

На окупованому Донбасі теж пішла своєрідна реакція на введення безвізового режиму. У соціальній мережі «ВКонтактє» ширяться групи, які за певну плату можуть оформити біометричний паспорт громадянина України [8]. Очевидно такі тенденції і надалі поширюватимуться у так званих ЛНР та ДНР.

Росія ж всіляко продовжує дискредитувати і Україну, і ЄС і безвіз у ЗМІ намагаючись створити негативний фон навколо цієї події. Але чому ж російських політиків та ЗМІ так хвилює доля українців, які обрали собі інший шлях розвитку? Скоріше за все, політична еліта Росії боїться, що на фоні успіхів України можуть розпочатися мітинги і її власного населення. А причин до цього безліч. Виступи на День Росії засвідчили як політична еліта боїться власного народу. Так виявляються усі комплекси Кремля, так би мовити колишнього «старшого брата»: заздрість, ревнощі і глибока невпевненість у собі. Надання безвізу нашій державі схоже на смерть Росії, бо вже безповоротно політично відводить Київ від Москви.

Європейський вектор зовнішньої політики України приніс свої плоди. За роки незалежності українцям таки вдалося вибороти безвізовий режим з ЄС і тим самим, ще більше наблизити країну до високих стандартів та найкращого досвіду. Також, окрім політичного, дане рішення має важливе значення в суто гуманітарному вимірі. Адже українці, особливо молодь, мають можливість побачити найкращі практики успішних країн та імплементувати їх на Батьківщині.

  1. http://www.pravda.com.ua/news/2017/06/11/7146637/
  2. http://24tv.ua/klimkin_zasterig_ukrayintsiv_vid_skasuvannya_bezvizu_z_yes_n828686
  3. http://www.president.gov.ua/news/proshaj-nemytaya-rossiya-strana-rabov-strana-gospod-preziden-41798
  4. https://www.rbc.ua/ukr/news/pervyy-den-bezvizovogo-rezhima-ukrainy-es-1497021096.html
  5. http://ua.interfax.com.ua/news/general/427858.html
  6. http://24tv.ua/bezvizoviy_rezhim_ukrayini_z_yes_v_yevropi_ne_bachat_migratsiynih_rizikiv_n828782
  7. http://24tv.ua/bezvizoviy_rezhim_u_diyi_yak_zustrichali_ukrayintsiv_u_yes_n828576
  8. http://24tv.ua/nastalo_11_chervnya_i_v_dnr_vpali_skryepi__bloger_pro_reaktsiyu_na_bezviz_n828412

 

 

 

 

 

 

This entry was posted in Аналіз теми тижня. Bookmark the permalink.

Comments are closed.