INTERNATIONAL WEEKLY # 12 (15.08.2017 — 31.08.2017)

Парад в Україні та істерична реакція Москви.

24 серпня на День незалежності у Києві відбувся військовий парад у якому взяли участь понад 4 тис. солдатів ЗСУ, десять підрозділів країн Заходу, дев’ять з яких представляли країни НАТО. Крім цього, в українську столицю приїхали одинадцять міністрів оборони. Така визначна подія не залишилася без шквального обговорення в Росії та коментарів з боку кремлівських офіційних осіб, які не відходять від своєї тактики перекручування та власної інтерпретації подій, що стосуються України тим самим дезінформуючи власне населення.

Віце-спікер російської Держдуми Ірина Ярова вважає, що «хода НАТО символізує їх особистий внесок у спецоперацію «Майдан» з антиконституційним держпереворотом в Україні. «Все, що відбувається ілюструє і без того переповнену хроніку подій втрати Україною суверенітету і перетворення в територію зовнішнього управління», – хвилюється за Україну Ярова [1].

Віце-спікер кримського парламенту Ремзі Ільясов зазначив, що участь військовослужбовців країн НАТО у військовому параді в Києві з нагоди Дня незалежності говорить про те, що Україна, сама того не усвідомлюючи, вступила в новий етап, який ще більше загрожує її суверенітету. «Ми бачимо, що країною керують ззовні. Є всі підстави сумніватися в справжньої незалежності України. У зв’язку з цим я хочу побажати українському народу не декларативної, а справжньої, реальної незалежності – і політичної, і економічної, і ідеологічної», – сказав Ільясов [2].

З огляду на марш військових НАТО, Ігор Коротченко, військовий експерт, головний редактор російського журналу «Національна оборона» коментує ситуацію в Україні так: «По-перше, йде внутрішній збройний конфлікт: де-факто – громадянська війна. У цих умовах для НАТО прийняття України може означати можливу військову конфронтацію з Росією. Інша справа – використовувати Україну, як антиросійський таран, як плацдарм, як потенційний театр військових дій. Очевидно, що в цьому напрямку і Вашингтон, і Брюссель працюватимуть дуже наполегливо, але повноцінний статус члена НАТО Україна не отримає» [3]. При цьому ж у статті на сайті російського каналу НТВ наводять інформацію що, деякі «фахівці» порахували кількість українців, які говорять рідною, українською мовою. За їх даними таких лише всього-то 30-50 тисяч, і це, здебільшого, філологи, журналісти, телеведучі[3].

Той же канал НТВ пише, що на думку багатьох українців дивно спостерігати чужу форму в День незалежності. Юрій Кот, президент асоціації публічної дипломатії «Майбутнє країни» відзначив: «Сьогодні можна говорити, що по суті Україна є єдиною країною, яка святкує свою незалежність без українського народу. І те, що глава Пентагону приймає парад українського війська, це такий відвертий плювок в обличчя нашого народу» [4].

Ще одним жорстким маніпулюванням того ж каналу стала інформація про те, що вперше з часів фашистської окупації Хрещатиком йшли іноземні війська. Військові НАТО з Америки, Канади, Польщі, Литви. Від Бессарабки до Дніпра, на північний схід, у бік Москви. І президент Порошенко в кожному абзаці святковій промові згадував Росію недобрим словом [5].

На День незалежності України не обійшлося і без провокацій. Спочатку повідомили про мінування вулиці де проходив парад. Інформація не підтвердилася. Пізніше, на ділянці вулиці Грушевського між стадіоном «Динамо» і будівлею Кабміну пролунав вибух. Звісно ж і з цього приводу кремлівські рупори прореагували показавши на скільки все неcтабільно в Україні і що на кожному кроці простих громадян чекає небезпека.

 

Таким чином, як бачимо, російська брехня, перекручування і «чесні» судження «експертів» досягають апогею. Чергова величезна доза пропаганди вилилася в ефір тим самим промиваючи мозок громадянам. Кремлю вкрай важливо підтримувати створений  міф, що Україна не приймає ніяких рішень а нею керують із Заходу, що української мови і державності взагалі не існує, скомпрометувати НАТО та ЄС, які на думку російських експертів є породженням зла на землі несуть велику шкоду її «духовності».

  1. https://www.business.ua/media_view/voyska_nato_na_parade_v_kieve_poyavilas_reaktsiya_rossii-587434/
  2. https://ria.ru/world/20170824/1501045394.html
  3. http://www.ntv.ru/novosti/1918962/
  4. http://www.ntv.ru/novosti/1918887/
  5. http://www.ntv.ru/novosti/1920306/

This entry was posted in Опір російській гібридній війні, Опір російській гібридній війні. Bookmark the permalink.

Comments are closed.