INTERNATIONAL WEEKLY № 18 (16.11.2017 — 30.11.2017)

Чия хунта здійснила «державний переворот» та спекулює на українській нерухомості?

Під кінець осені відбувся такий собі перерозподіл сепаратистських сил в окупованому Донбасі. На території фейкової республіки ЛНР відбувся «переворот», чи так би мовити «республіканський переворот», чи то «псевдореспубліканський військовий переворот». Самі ці формулювання ілюструють всю абсурдність ситуації, коли на окупованій Кремлем території відбувається «путч» серед його ж ставлеників, а більш за все і ним же спланованим.

Події набрали обертів після того, як ватажок терористів Ігор Плотницький звільнив з посади «міністра внутрішніх справ ЛНР» Ігора Корнета у зв’язку з відкриттям проти нього кримінальної справи. Останній був не згідним з таким рішенням і у відповідь окупував місцевий «урядовий квартал». Плотницький заявив, що у Луганську відбувся «державний переворот». Місцеві адміністративні та банківська будівлі були окуповані «зеленими чоловічками». Вранці,
22 листопада, до «контролю ситуації» у Луганську долучились російські військові та найманці ПВК. Найманці прибули в Донбас за чотири дні до початку «військового перевороту». А напередодні з Росії на окуповану територію Луганщини увійшла колона з декількох десятків армійських «Уралів» з військовослужбовцями Збройних сил РФ [1].

В результаті Плотницький покинув територію так-званої ЛНР. Повідомляється, що він знаходиться у Росії, живий, на відміну від деяких своїх попередників, адже його підпис стоїть під Мінськими угодами. Його посаду зайняла чергова маріонетка Москви – Леонід Пасічник. Колишній так-званий «міністр державної безпеки» угруповання ЛНР Пасічник до 2014 року працював у Службі безпеки України. Новий лідер терористичної ЛНР поспішив заявити, що відставка Плотницького не вплине на «Мінський процес». «Перша і основна задача – це, безумовно, Мінські угоди», – сказав він [2]. Таким чином була ще раз підкреслена роль Путіна як «миротворця», адже він особисто звернувся до «керівників» ЛНР та ДНР щоб посприяти обміну заручниками.

Ватажок самопроголошеної республіки ДНР Олександр Захарченко відмітив, що готовий об’єднатися з Пасічником, щоб будувати «мирне життя» на Донбасі [3]. У Москві ж відхрестилися від ситуації на Донбасі. Прес-секретар Путіна Пєсков заявив, що об’єднання двох псевдореспублік це їхні внутршні справи [4].

Більшість політологів схильна вважати, що ситуація в Луганську не що інше як розбірки між бойовиками та їхніми Московськими кураторами, які не допускають самодіяльності терористичних ватажків і прагнуть до їх повного підпорядкування. Політичний експерт Євген Магда відзначив: «Не виключено, що «переворот» у Луганську – сеанс контрольованого хаосу на території Д/ЛНР, щоб Кремль міг змінити формулу врегулювання конфлікту на Донбасі, скористатися ситуацією і розвернути її у власних інтересах. Москва не зацікавлена, щоб на окуповані території заходили миротворці ООН,– наголошує Євген Магда [5]. Міністр закордонних справ Павло Клімкін значив, що ці події зайвий раз доводять, що «саме Росія там всім рулить». «Це не тільки внутрішні розбірки там, всередині, між цими бандами – це також розбірки між відповідними російськими спецслужбами», – наголосив Міністр [6]. Відповідаючи на запитання, яким чином останні події в ЛНР вплинуть на військові дії, військовий експерт Олег Жданов запевнив: «Ніяк не вплинуть. Військові дії йдуть своєю чергою, щоб не дати остаточно згаснути цьому конфлікту» [7].

Як би там не було, але сам факт «внутрішнього» протистояння ватажків бойовиків свідчить про послаблення окупаційної вертикалі. Разом з тим, схоже що такі маніпуляції Москва придумала, щоб спровокувати труднощі для введення туди миротворчої місії ООН. А якщо така місія буде введена, то тільки за участю російських «миротворців». Об’єднання угрупувань ЛНР та ДНР не вигідне для України, так як це покращить керованість цих організацій з «центру». Але не потрібно забувати, що Росія веде гібридну війну, і провокування таких «переворотів» може бути частиною більшого плану, який полягає у відновленні впровадження плану створення «Малоросії» з двох фейкових ДНР і ЛНР на окапованих Росією територіях. Маніпуляції Москви не мають меж, тож Україні потрібно бути у повній готовності до будь-якого розвитку подій. У такій ситуації посилюється потреба поставок летальної зброї Україні від США.

 

Саме про це свідчить діяльність Посольства РФ в Україні. Консульський відділ посольства Російської Федерації у Києві, в обхід українського законодавства проводить операції з нерухомістю в тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей і бере за це гроші. Посольство РФ, нібито видає документи / довіреності, на володіння майном, які мають чинність на підконтрольній терористам території. В українському МЗС таким фактом приголомшені. Дипломати кажуть, що росіяни порушили одразу кілька статей Віденської конвенції. «Керуючись статею 55-ю цієї конвенції, маємо зауважити, що консульська посадова особа в країні акредитації повинна дотримуватись законодавства країни перебування – перше. І друге – не втручатися у внутрішні справи країни перебування. Це категорично неприйнятно. Це ще раз підтверджує присутність РФ на тимчасово окупованих територіях», – наголосив керівник управління консульського забезпечення Василь Кирилич [8]. Тому, той хото думає, що Кремль досягнув межі цинізму – це не так. Це повинна враховувати і міжнародна спільнота. Разом з тим, у цьому є вина і керівництва України. Адже не зважаючи на стан війни, дипломатичні установи Москви продовжують функціонувати в Україні, і сподіватися що їх діяльність лежатиме у правовому полі – марно.  І найгірше у цій ситуації, що Київ, не має ніякого впливу на таку протиправну діяльність Посольства РФ. 

  1. https://dt.ua/UKRAINE/perevorot-u-lnr-scho-vidbuvayetsya-v-okupovanomu-lugansku-261008_.html

  2.  http://politika.eizvestia.com/full/2711-plotnickogo-ustranili-po-tixomu

  3. https://newsone.ua/ru/zaxarchenko-prokommentiroval-otstavku-plotnickogo/

  4. http://interfax.com.ua/news/political/463804.html

  5. https://24tv.ua/ukrayina_tag1119?utm_source=seocopy

  6. https://24tv.ua/ukrayina_tag1119?utm_source=seocopy

  7. https://www.obozrevatel.com/ukr/crime/kreml-upustiv-moment-zhdanov-poyasniv-yak-perevorot-v-lnr-vidibetsya-na-vijni.htm

  8. https://tsn.ua/ato/grandiozniy-diplomatichniy-skandal-konsulstvo-rf-u-kiyevi-pereoformlyuye-neruhomist-ukrayinciv-na-okupovanomu-donbasi-1049200.html?utm_source=page&utm_medium=lastnews

This entry was posted in Опір російській гібридній війні, Опір російській гібридній війні. Bookmark the permalink.

Comments are closed.