США та Британія: за масованим кібернападом на Україну в червні 2017 року стояла Росія

США та Австралія долучили свої голоси до Великої Британії, звинувативши Росію в масованому кібернападі на Україну в червні минулого року, від якого також постраждали інші країни та міжнародні компанії. Вашингтон попередив Москву, що це матиме «міжнародні наслідки» для неї.

Коротка, але різка заява США з’явилась буквально через кілька годин після того, як Британія поклала вину на Росію за кібернапад червня 2017 року, що завдав збитків компаніям у всій Європі.

«У червні 2017 року російські військові здійснили найбільш руйнівну та збиткову кібератаку в історії», – говориться у заяві Білого дому.

«Напад, названий NоtPetya, швидко поширився світом, завдаючи збитків на мільярди доларів в Європі, Азії та в Північній та Південній Америці. Це було частиною зусиль Кремля, які тривають, щодо дестабілізації України», – мовиться у заяві.

В заяві Білого дому міститься попередження, що такі напади матимуть «міжнародні наслідки» для Росії.

Уряд Австралії заявив, що приєднується до позиції США і Великої Британії щодо засудження використання Росією проти України вірусу NotPetya на інфраструктурні та бізнес-об’єкти у червні 2017 року.

«Ґрунтуючись на порадах австралійських спецслужб, а також на основі консультацій зі Сполученими Штатами і Великою Британією, австралійський уряд оцінив, що відповідальність за цей інцидент несуть особи, спонсоровані Росією», – мовиться у заяві від 16 лютого міністра з питань правопорядку та кібербезпеки Австралії Анґуса Тейлора.

Американська та австралійська заяви з’явилися слідом за заявою Міністерства закордонних справ Великої Британії, в якій говорилось, що головною метою кібератаки були фінансовий, енергетичний і урядовий сектори України.

«Безладна дія вірусу призвела до поширення його далі, заторкнувши інші європейські та російські бізнес-компанії», – говорилось в заяві Британії, оприлюдненій 15 лютого.

Британський міністр оборони Ґевін Вільямсон, зі свого боку звинуватив Росію у «підриві демократії, підриві життєвих стандартів через кібернапади на критичну інфраструктуру і перетворення інформації на зброю» через кібернетичні атаки.

А міністр оборони Данії Клаус Йорт Фредеріксен сказав, що розвідувальні служби Британії, Данії та інших країн викрили відповідальність Росії за кібернапади.

Промовляючи на зустрічі міністрів оборони НАТО в Брюсселі, Фредріксен заявив, що минулорічні хакерські напади повинні прирівнюватись до військового нападу.

Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков назвав звинувачення на адресу Росії частиною «русофобської кампанії» і заявив про непричетність Кремля до хакерської атаки з використанням вірусу NotPetya.

«Ми категорично відкидаємо такі звинувачення. Вважаємо їх бездоказовими і необґрунтованими», – сказав Пєсков журналістам 15 лютого.

Посольство України у Вашингтоні, зі свого боку, заявило, що й надалі приділятиме пріоритетну увагу розвиткові співпраці зі США у сфері кібербезпеки, що сприятиме посиленню спроможності протидіяти країнам-агресорам.

«Сьогоднішня заява Білого дому, яка чітко вказує, що саме військові Росії здійснили спрямовану кібератаку NotPetya проти України у червні минулого року, а також прогнози американської розвідки про очікуване посилення російських кібероперацій проти нашої держави, …потребують скоординованої взаємодії між Україною та США у сфері кібербезпеки», – зазначено в повідомленні українського посольства у Вашингтоні на сторінці в соцмережі Facebook у п’ятницю.

 

Радіо Свобода

This entry was posted in Безпека та оборона, Велика Британія, Росія, США та Канада. Bookmark the permalink.

Comments are closed.