У МЗС оцінили “доповідь Расмуссена” щодо миротворців ООН у Донбасі

Павло Клімкін не згоден з деякими положеннями, проте загалом оцінює доповідь як "гідну".

Міністр закордонних справ Павло Клімкін зазначив, що не згоден з деякими положеннями так званої "доповіді Расмуссена" про формат миротворчої місії в Донбасі, але загалом оцінює її як "гідну". Про це він написав у Twitter.

Він також подякував співавтору доповіді, експерту з ООН Колумбійського університету Річарду Гоуену та американській некомерційній організації Hudson Institute.

 

"Дякую Річард Гоуэн та Hudson Institute за доповідь про те, як миротворча місія ООН може повернути мир у Донбас. Є елементи, з якими не згоден, але загалом – гідно. РФ має забратися геть з Донбасу і передати контроль Україні та міжнародному співтовариству!", – написав Клімкін.

Нагадаємо, що доповідь була підготовлена під егідою фонду колишнього генсека НАТО Андерса фог Расмуссена. Документ присвячений миротворчій місії ООН на сході України. Його мають представити 17 лютого в рамках Мюнхенської конференції з безпеки.

Раніше в західних ЗМІ з'явилися деталі з підготовленої доповіді, в якій пропонується розгорнути в Донбасі 20 тисяч миротворців ООН і 4 тисячі поліцейських. Пропонується формувати місію з представників країн НАТО, Білорусі, Казахстану, а також країн Латинської Америки. Очолити миротворців може Швеція.

"В операції необхідно задіяти низку європейських країн, таких як Швеція, країн з досвідом миротворчих операцій, таких як Бразилія, і країн, яким довіряє Росія, Білорусь", – заявив Ричард Гоуен.

Він також зазначив, що створення миротворчого контингенту може дозволити провести місцеві вибори на сході України згідно з мінськими угодами, а також відновити контроль України над кордоном з Росією та вивести важке озброєння з цього району.

ZN,UA

This entry was posted in Безпека та оборона, НАТО у фокусі тижня. Bookmark the permalink.

Comments are closed.