Нідерланди відреагували на рішення Трампа вивести війська з Афганістану і Сирії

Нідерланди висловили стурбованість рішенням президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа щодо виведення військ з Сирії і заявили, що американський план скорочення військової присутності в Афганістані є передчасним. Про це повідомляє агентство Reuters.

Зокрема, міністр оборони Нідерландів Анк Бейлевелд повідомила, що рішення глави Білого дому здивувало голландців, які сприяють військовим місіям в Сирії та Афганістані.

"Для нас зрозуміло, що, якщо у вас є альянс, ви повинні обговорити справи в межах альянсу, а не робити речі через твіт", – зауважила вона.

Так, Нідерланди підтримують боротьбу проти ісламських бойовиків літаками F-16. Голландці мають намір припинити свою участь у даній операції, яка підпадає під американське військове командування, 31 грудня.

За словами Бейлевелд, припинення військової присутності США в Сирії матиме "далекосяжні наслідки для регіону та безпеки". "Ісламська держава" ще не повністю переможена, і загроза не зникла", – наголосила вона.

Крім того, голландці були здивовані оголошенням планів Вашингтона суттєво скоротити свої сили в Афганістані.

"Ми активізуємо зусилля в Афганістані, оскільки ситуація у сфері безпеки не настільки швидко зростає", – підкреслила вона.

Раніше телеканал CNN повідомив, що американським військовим було наказано почати планувати виведення близько половини військ з Афганістану.

Нагадаємо, Трамп заявив, що глава Пентагону Джеймс Меттіс піде у відставку із займаної посади наприкінці лютого.

 

Тиждень.ua

This entry was posted in Інші події в ЄС, Афганістан, Країни Близького Сходу та Африки, Нідерланди, США та Канада. Bookmark the permalink.

Comments are closed.