Росія пов’язує ціни на газ не лише з Митним союзом, а й українською ГТС

 

Переговори президентів України та Росії Віктора Януковича і Володимира Путіна найближчим часом не відбудуться. Посол Російської Федерації в Україні Михайло Зурабов сказав журналістам, що зустріч може відбутися протягом першого кварталу 2013 року, але не уточнив, коли саме.

Водночас, російський дипломат сказав, що сторони готують державний візит президента Януковича до Росії.

Візит Віктора Януковича до Москви був скасований у день, коли він мав відбутися – 18 грудня. Це сталося досить несподівано, українські журналісти, які мали висвітлювати переговори, вже навіть прибули до Москви. Тоді прес-служба президента України повідомила, що будуть проведені "додаткові консультації на експертному рівні".

"Якщо щось у домовленостях було переосмислено лідерами двох країн і вони дали додаткові доручення експертам працювати над ними, то ця робота потребуватиме деякого часу. Якби мене запитали, про який час йдеться, я думаю, що в межах кварталу", – сказав Михайло Зурабов, якого цитує агентство  УНІАН.

Водночас він повідомив про підготовку державного візиту Віктора Януковича до Росії, який може тривати не два, як зазвичай, а три дні.

У третій день візиту, зазначив посол, президенти України та Росії планують провести у Нижньому Новгороді українсько-російський форум міжрегіонального співробітництва.

Водночас, Михайло Зурабов не уточнив можливу дату цього візиту, лише зазначивши, що форум міжрегіонального співробітництва, який мав бути присвячений обговоренню питань співробітництва в транспортній сфері, перенесли через проведення виборів до Верховної Ради України.

 

Ціна зниження ціни на газ

Михайло Зурабов сказав, що переговори про співпрацю у газовій сфері між Україною і Росією не припинялися.

"Якщо відбудеться вихід на якісь рішення, то я думаю, що ці рішення передбачатимуть і серйозне редагування або зниження ціни на російський газ для України", – заявив Михайло Зурабов.

Посол не назвав можливе зниження ціни, відзначивши, що воно "не було би настільки великим, як при приєднанні України до Митного союзу".

Михайло Зурабов також сказав, що перспективи української газотранспортної системи Київ і Москва розглядають окремо від теми співробітництва в рамках Митного союзу.

"Тема української ГТС обговорюється абсолютно ізольовано", – запевнив дипломат.

Михайло Зурабов сказав, що розглядається варіант створення спільного підприємства України і Росії, а не міжнародного тристороннього газового консорціуму, про що йшлося кілька останніх років поспіль. Це, за його словами, дозволило б знизити ціну на газ для України і забезпечити завантаження ГТС.

"Я не думаю зараз, що йдеться про тристоронній консорціум. Я припускаю, що в даному випадку може йтися про співпрацю в рамках двостороннього формату", – додав представник Росії.

"Це має супроводжуватися, безумовно, двома умовами: перше – зниження ціни для українських споживачів на російський газ, друга умова – завантаження української ГТС в обсягах, достатніх для того, щоб прибутки від її експлуатації дозволяли б підтримувати її в належному технічному стані", – сказав Михайло Зурабов.

ВВС Україна

This entry was posted in Росія. Bookmark the permalink.

Comments are closed.