Росія – Україна: Дипломатичні ігри

 

Росія може пом'якшити свою позицію щодо членства України в Митному союзі, якщо Київ підтримає ініціативи Москви щодо придністровського врегулювання. Про це пише російська "Независимая газета", зазначаючи, що офіційне підтвердження цієї інформації після зустрічі міністрів закордонних справ двох країн у Чернівцях так і не з'явилося.

Напередодні зустрічі Сергія Лаврова з Леонідом Кожарою деякі ЗМІ повідомили "сенсаційну" новину про підготовку україно-російського плану щодо Придністров'я, який передбачає залучення Придністров'я за сприяння РФ до роботи україно-молдовської демаркаційної комісії. У разі "ліквідації" Молдови як держави, план гарантував би незалежність Придністров'я і, відповідно, продовження і закріплення військової та економічної присутності Росії на Дністрі. Втім, ніхто з дипломатів офіційно не підтвердив подібних планів.

Натомість, у зовнішній політиці України при Леоніді Кожарі, схоже, мало що зміниться, пише "Независимая газета". "Перші заяви Леоніда Кожари на посаді міністра свідчать, що він продовжить лінію попередника Костянтина Грищенка: Україна спробує зближуватися з Митним союзом без повноправного членства в організації", – зазначає видання.

А "Российская газета" пише про підтекст вибору місця зустрічі двох міністрів у матеріалі "Союз да нелюбовь". "Немає сумнівів, що в Києві скрупульозно з підтекстом вибирали місце знайомства глави російського МЗС з його щойно призначеним українським колегою Леонідом Кожарою", – стверджує газета.

На думку видання, місто Чернівці, з одного боку, є одним з "головних опорних пунктів українських націоналістів", а з іншого – "згадується ще в 14-му столітті в літописному "Списку російських міст далеких і ближніх".

Вибір столиці Буковини як місця для переговорів символізує прагнення України "якось примудритися і сісти одразу на два стільця: вступити на своїх, ексклюзивних умовах у Митний союз [...] і створити зону вільної торгівлі з Євросоюзом", вважає "Российская газета".

ВВС Україна

This entry was posted in Росія. Bookmark the permalink.

Comments are closed.