Презентація англомовного видання Інституту зовнішньої політики Дипломатичної академії України при МЗС України: «Трансформаційні процеси в країнах Вишеградської групи та Україні: порівняльний аналіз»

 

05 березня 2013 року в приміщенні посольства Польщі в Україні відбулася презентація англомовного видання Інституту зовнішньої політики Дипломатичної академії України при МЗС України: «Трансформаційні процеси в країнах Вишеградської групи та Україні: порівняльний аналіз». Із вступним словом до гостей презентації звернувся Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Генрик Літвін. Крім того, з промовами виступили співавтори видання Григорій Перепелиця, Артур Држевіцкі, Олексій Гарань та Олександра Шаповалова.

В книзі окреслено досвід демократичних перетворень та інтеграції країн Вишеградської групи в європейську та євроатлантичну структури, який може бути корисним і для України. Крім того в ній представлений комплексний аналіз ключових аспектів трансформаційних процесів на прикладі країн Вишеградської четвірки, який окреслює перспективи і можливості для розвитку України в майбутньому.

Автори у своїх презентаційних доповідях до найбільш важливих пріоритетів зовнішньої політики країн Вишеградської групи віднесли сприяння  євроінтеграційному курсу України. Вишеградські країни надають значну допомогу Україні в сфері інституційного розвитку, регіонального співробітництва та проведення реформ. Саме країнам Вишеградської групи належала ідея створення Східного виміру політики ЄС, яка знайшла своє втілення в програмі Східного партнерства. Польща, як країна, яка здійснює головування у Вишеградській групі, приділяє особливу увагу демократичним процесам в Україні, вважаючи покращення ситуації з демократією, одним із важливих завдань об’єднання. 

       

This entry was posted in Новини та події Інституту. Bookmark the permalink.

Comments are closed.