Янукович – Путін. Без прориву

 

Президент України Віктор Янукович провів переговори з президентом Росії Володимиром Путіним у заміській резиденції Завидово у Тверській області.

Зустріч обох президентів відбулася рівно через тиждень після участі українського президента в саміті Україна-ЄС у Брюсселі, який оглядачі назвали позитивним для України, хоча й надали термін до травня на здійснення частини реформ.

Ще перед початком зустрічі глави держав підтвердили очікувану тематику переговорів – можливість участі України у Митному союзі та можливість участі Росії в управлінні українською газотранспортною системою (ГТС).

При цьому президент України заявив, що формат участі Києва у Митному союзі має визначатися на чотиристоронніх переговорах, із залученням усіх учасників об'єднання, тоді як зараз Україна веде переговори лише із Росією.

 

Загравання із союзом

Віктор Янукович підтвердив зацікавленість Києва у тому, аби "розглянути документи, напрацьовані Митним союзом".

"Тому що розмов дуже багато, експерти багато чого кажуть, дають різні прогнози, є і противники. Загалом, іде процес, я би сказав, більше політичний, ніж економічний", – заявив український президент.

Він наголосив, що нині мова не йде про те, щоб "ухвалити рішення про вступ до Митного союзу і одразу вступити".

На це президент Росії Володимир Путін відповів, що участь України у Митному союзі є "політичним вибором самої України", до якого у Росії "ставитимуться із повагою". Водночас він нагадав, що від 2015 року країни Митного союзу закриють свої кордони для іноземної робочої сили і що вільне пересування працівників відбуватиметься лише у межах союзу.Президент Путін також навів розрахунки російських експертів про те, що участь України у Митному союзі дозволить збільшити її ВВП від 1,5% до 6,5% "залежно від глибини інтеграції".

Переговори президентів пройшли за закритими дверима і без підсумкової прес-конференції.

 

Без прориву

Як повідомили російські інформаційні агенції, президенти не досягли порозуміння з головного питання порядку денного – ціни на імпорт російського газу для України.

За результатами переговорів у Завидово, колишньому мисливському господарстві радянського лідера Леоніда Брежнєва за 120 км від Москви, не оприлюднено жодної заяви.

Речник російського президента Дмитро Песков відмовився відповісти на запитання журналістів, чи планується продовження діалогу президентів.У день робочого візиту українського президента до Росії комісар ЄС з питань енергетики Гюнтер Еттінгер сказав в інтерв'ю виданню "Комерсант", що ЄС готовий виступити посередником на переговорах між Києвом і Москвою про ціну російського газу для України.

Однак єврокомісар зауважив, що це можливо лише за умови офіційного запрошення сторін переговорів – України і Росії.

INTV

This entry was posted in Росія. Bookmark the permalink.

Comments are closed.