«Газпром» прагне отримати від України гарантії оренди її ГТС (європейська преса)

 

Європейська преса заінтригована новою інформацією про можливість укладення двосторонньої угоди між Росією та Україною про газовий консорціум довкола української газотранспортної системи. Нові повідомлення експертів і конфіденційних джерел із Міненерго Росії свідчать про намагання «Газпрому» отримати від України гарантії оренди її ГТС за будь-якої влади в Києві.

Аналітики також кажуть у пресі, що влада Януковича має тут проблему, бо в нинішній заблокованій опозицією Верховній Раді важко переглянути діючий Закон «Про трубопровідний транспорт», який у нинішньому стані не влаштовує Москву. Тим часом у Європі хвалять СБУ України за порятунок британського туриста від викрадачів у Дніпропетровську.

Лондонська The Daily Telegraph інформує, що 49-річного британського туриста врятував спецназ Служби безпеки України після того, як викрадачі вимагали за нього від родичів у Великій Британії викуп у розмірі 20 тисяч фунтів. Неназваний британець прибув 3 березня до Дніпропетровська і поселився в готелі. Через два дні він зателефонував додому і сказав рідним, що перебуває в руках викрадачів, які вимагають викуп. Рідні зв’язалися з посольством Британії в Києві, котре увійшло в контакт із українською владою та СБУ.

Ті того ж дня, 5 березня, встановили місцезнаходження жертви і трьох його викрадачів. Підрозділ «Альфа» перехопив злочинців і заручника в автомобілі, який рухався з Дніпропетровська до Харкова. Ігор Воловик, речник СБУ, сказав лондонській газеті, що «заручник був туристом, його захопили викрадачі. Суму у 20 тисяч фунтів злочинці вимагали вислати електронним шляхом. СБУ звільнило заручника, а викрадачів затримало».

В посольстві Великої Британії в Києві підтвердили факт звільнення британця, але не назвали його імені, бо сам постраждалий не бажає цього.

 Польська Gazeta Wyborcza коментує повідомлення російської преси в Україні про намагання Москви отримати від Києва державні гарантії на тривку оренду російським «Газпромом» української газотранспортної системи, незалежно від будь-якої політичної влади в Києві. Газета з Варшави цитує речника з українського уряду, котрий каже, що «російська сторона вимагає перегляду умов оренди української ГТС через Верховну Раду».

Цим фактично підтверджується факт інтенсивних переговорів Кремля з Києвом про двосторонній газовий консорціум, за яким Україні обіцяють у Москві нову угоду про постачання газу ціною у 260 доларів за тисячу кубічних метрів, замість нинішніх понад 400 доларів.

Gazeta Wyborcza запитує також, як у Києві трактуватимуть можливий газовий компроміс із Росією у світлі євроінтеграційних планів влади Президента Януковича, коли останній гарантував у Брюсселі 25 лютого виконання умов ЄС щодо підписання наприкінці цього року Угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі, яка обмежує так звані «торгові компроміси України з Росією».

 Московське видання «Независимая газета» цитує експертів з Києва, які наголошують, що ситуація на переговорах Януковича з Путіним ускладнилася тому, що діючий Закон України «Про трубопровідний транспорт» забороняє передачу ГТС України в оренду, концесії чи лізинг. А поправки до Закону, які б влаштовували російську сторону, внести у нинішній, заблокованій опозицією, Верховній Раді важко. Навіть у разі зняття блокади в Раді, ніхто не гарантує позитивного голосування з цього питання, кажуть аналітики.

 Брюссельське видання EUObserver інформує, що проблеми з відмиванням грошей, переважно з України і Росії, у банківських офшорах Кіпру дуже непокоять ЄС, особливо – німецьку соціал-демократичну опозицію. Без її згоди Німеччині буде важко вирішувати проблему фінансової підтримки Кіпру, якої той вимагає від ЄС і попереджає, що до травня без європейських кредитів країні загрожує дефолт.

Аудит загальної системи банків Кіпру здійснюють нині сили з незалежних та урядових експертів, включно з фахівцями з України та Росії. Ця група вже дала Нікосії пропозиції щодо посилення законодавчого забезпечення проти відмивання брудних грошей. Але це поки-що не переконує Німеччину, бо найбільша проблема кіпрських банків криється в персональних рахунках, а їх має перевіряти інша, приватна комісія, про яку громадськості нічого не повідомляють.

Завершення аудиту очікують до кінця березня.

Радіо Свобода

This entry was posted in Росія. Bookmark the permalink.

Один коментар на «Газпром» прагне отримати від України гарантії оренди її ГТС (європейська преса)

  1. Howdy. Very nice site!! Guy .. Excellent .. Wonderful .. I will bookmark your web site and take the feeds also