Інститут зовнішньополітичних досліджень

укр
eng
+38 (044) 287 52 58

Інститут зовнішньополітичних досліджень

тел. +38 (044) 287 52 58

ПОСТ-РЕЛІЗ КРУГЛОГО СТОЛУ НА ТЕМУ: «Україна в переговорному процесі щодо вступу в ЄС: виклики та перспективи імплементації європейського законодавства»

3 квітня 2024 року в Медіацентрі ДП «ГДІП» за організаційної підтримки Інституту зовнішньополітичних досліджень і кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики Навчально-наукового інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбувся круглий стіл на тему: «Україна в переговорному процесі щодо вступу в ЄС: виклики та перспективи імплементації європейського законодавства».

Захід приурочено до 80-річчя заснування кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики ННІМВ КНУ імені Тараса Шевченка.

Спікерами були: Валерій Копійка, директор ННІМВ КНУ імені Тараса Шевченка, професор, доктор політичних наук; Віктор Константинов, завідувач кафедри МВЗП ННІМВ КНУ імені Тараса Шевченка, кандидат політичних наук; Ксенія Смирнова, проректорка КНУ імені Тараса Шевченка з науково-педагогічної роботи (міжнародне співробітництво), докторка юридичних наук, професорка; Іван Нагорняк, радник Центру економічного відновлення, партнер компанії «CIVITTA», експерт з питань євроінтеграції, кандидат політичних наук; Вадим Галайчук, перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань інтеграції України до Європейського Союзу; Вероніка Мовчан, директорка з наукової роботи Інституту економічних досліджень.

Модерував захід політолог, конфліктолог-міжнародник, директор Інституту зовнішньополітичних досліджень Григорій Перепелиця. Розпочинаючи подію, він привітав присутніх із відкриттям дискусії, приуроченої до ювілею заснування кафедри, окреслив проблематику та коло питань для обговорення і представив почесних спікерів гостям Медіацентру.

Григорій Перепелиця, модератор заходу

 

 

Валерій Копійка, директор ННІМВ КНУ імені Тараса Шевченка

 

Ксенія Смирнова, проректорка КНУ імені Тараса Шевченка з науково-педагогічної роботи (міжнародне співробітництво)

 

У своєму вступному слові Валерій Копійка наголосив на важливості високоефективної кадрової підготовки фахівців у сфері євроінтеграції: «Сьогодні під час навчального процесу ми зосереджуємо увагу не лише на теоретичному складнику навчальних дисциплін або освітніх програм, а й на тісній співпраці з практиками з міністерства закордонних справ, галузей юстиції й економіки, котрі працюють за напрямом євроінтеграції. Ми запрошуємо фахівців на майстер-класи, до прочитання лекцій і семінарів для того, щоб ввести цей практичний компонент у студентський навчальний процес. Завдяки такій прямій комунікації представники інституцій можуть сьогодні готувати талановитих студентів для стажування у своїх командах, а вже завтра залучати їх до роботи на місцях, у такий спосіб підготувавши собі міцну основу для подальшої плідної праці щодо реалізації цілей і завдань, про які ми нині говоримо».

 

 

Віктор Константинов, завідувач кафедри МВЗП ННІМВ КНУ імені Тараса Шевченка

Вероніка Мовчан, директорка з наукової роботи Інституту економічних досліджень

 

 

 

Вадим Галайчук, перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань інтеграції України до Європейського Союзу

Іван Нагорняк, радник Центру економічного відновлення

 

Варто зауважити, що формат зустрічі передбачав не тільки виступи гостей, а й обговорення таких питань, як стан переговорів і загальнополітичної ситуації в ЄС напередодні виборів до Європарламенту (огляд поточного стану переговорів, майбутніх кроків у межах процесу, політичних викликів, які постають під час реформування ЄС, а також політики розширення Євросоюзу); інституційна готовність України (обговорення реформ, необхідних для поліпшення політичної та інституційної структури України в контексті вимог ЄС); економічні виклики та перспективи (аналіз економічних аспектів вступу України в ЄС, включно з потребами в реформах та адаптації до внутрішнього ринку ЄС); імплементація Плану для Ukraine Facility (ідентифікація основних викликів у виконанні реформ, передбачених документом); роль ЄС і держав-членів у контролі за виконанням та виділенням коштів у межах «Ukraine Facility».

   

 

Ерве Керфф, перший секретар Посольства Бельгії

Наталія Рилач, Наукова співробітниця НДЧ Інституту міжнародних відносин, співзасновниця Школи молодого українського дипломата

Надір Хан, Надзвичайний і Повноважний Посол Пакистану 

 

До заходу прилучилися члени дипломатичного корпусу, а саме Надзвичайні і Повноважні Посли В’єтнаму та Пакистану, співробітники посольств Бельгії, Грузії, Малайзії, Молдови, Угорщини і Чехії, а також ветерани дипломатичної служби, представники МЗС та університетів.

На завершення дискусії Григорій Перепелиця подякував усім за участь у події та підсумував: «З доповідей усіх учасників круглого столу очевидно, що процес вступу України до Європейського Союзу є надзвичайно складним, але водночас оптимістичним, адже Україна успішно подолає цей шлях і стане повноправним членом ЄС».

У межах круглого столу також презентували видання кафедри: монографію «Європейський Союз у мінливому світі» (В.В Копійка, С.О. Маковський, М.А. Миронова та ін.) і навчальний посібник «Європейський Союз у міжнародних відносинах» (В.В Копійка, С.О. Маковський, М.А. Миронова).

 

 

Маргарита Миронова, кандидатка політичних наук, доцентка

Григорій Перепелиця та Володимир Манжола, доктор історичних наук, професор

 

Наприкінці зустрічі спікери й учасники активно доєдналися до дискусії. Захід транслювали на ютуб-каналі «GDIP Media Center». Переглянути запис можна за покликанням: https://www.youtube.com/watch?v=PjvI_KnWBmg.

28 квітня 2024 р.